fbpx

GÜLLERİN ANLAMLARI, GÜL RENKLERİ. KIRMIZI GÜL, BEYAZ GÜL, PEMBE GÜL, SARI GÜL

Gül (Rosa), Rosaceae (Gülgiller) familyasının Rosa cinsinden güzel kokulu bitki türlerine verilen addır. Ana vatanı Anadolu, İran ve Çin’dir. Türklerin milli çiçeği sayılan ve çiçeklerin kraliçesi diyebileceğimiz bu bitki herkes tarafından sevilen bir çiçektir. Sevdiğimiz insanlara her zaman en özel, en anlamlı hediyeleri seçmek ve onların sevincine şahit olmak isteriz. İlk akla gelen ve daima kalpleri ısıtan hediye çiçeklerdir. Peki sevgiliye çiçek alırken nelere dikkat etmeliyiz? Özel günlerde bu tercih bizi en çok zorlayan konu oluyor. Sevgilinin doğum günü için çiçek çeşitleri, sevgililer gününde alınabilecek çiçekler, yıl dönümü çiçekleri derken bu özel ve anlamlı günlerde sevgilimiz için hangi çiçeğin uygun olduğuna nasıl karar vereceğiz? İşte bunun için size yardım etmek istiyoruz.

Kırmızı gül Aşkı ve tutkuyu sembolleyen kırmızı güller belki de güller içinde en popüler olanıdır. Sevdiğiniz insana kırmızı gül hediye etmek ise “Seni Seviyorum” demenin en anlamlı yoludur. Kutuda gül ve gül buketi, aşk dolu romantik bir süpriz olacaktır.

Masumiyetin simgesi olan beyaz güllerle aşkınızı en saf duygularla anlatabilir veya yeni başlangıçlara imza atabilirsiniz. Saflığı sembolize etmesiyle gelinlerin geleneksel olarak beyazlara bürünmesi tesadüf değildir.

Pembe denilince akla ilk olarak “Pembe gönlüm sende” deyimi gelir. Pembe gülün hoş görüntüsüyle birlikte pek çok anlamı vardır. Pembe güller; romantizm, mutluluk ve güzelliği sembolize etmektedir. Düğünlerde ve organizasyonlarda şık bir görsellik sağlamak için pembe gül, çiçek sipariş verip, gönderebilirsiniz.

Sarı Gül Sarı güler güneşten aldığı rengiyle sıcak sevgiyi temsil eder. Dostluk, arkadaşlık gibi olumlu duyguların simgesi olan sarı güller romantik bir anlam taşımazlar. Yeni doğum, düğün tebriği ya da yeni mezunlar için sarı güllerden bir buket ya da kutuda gül hoş bir hediye olabilir .

Takip edilen
Open chat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by